  • B41231A9278M
B41231A9278M
advertisement
Manufacturer No:
B41231A9278M
Manufacturer:
TDK Corporation
HK JDW NO:
769-B41231A9278M
Package:
Radial
Datasheet:
B41231A9278M
Description:
2.7mF Capacitor 20% 4.33A 10.0076mm Radial
Step5Bar-code shipping tag
B41231A9278M
  • Package / Case
    Radial
  • Tolerance
    20%
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Voltage - Rated
    100V
  • Capacitance
    2.7mF
  • Lead Pitch
    10.0076mm
  • Ripple Current
    4.33A
  • Diameter
    25.4mm
  • Height
    45mm
  • Height Seated (Max)
    46.99mm