  • B41231B4339M
B41231B4339M
advertisement
Manufacturer No:
B41231B4339M
Manufacturer:
TDK Corporation
HK JDW NO:
769-B41231B4339M
Package:
Radial
Datasheet:
Description:
33mF Capacitor 20% 6.41A 10.0076mm Radial
Step5Bar-code shipping tag
B41231B4339M
  • Package / Case
    Radial
  • Tolerance
    20%
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Voltage - Rated
    16V
  • Capacitance
    33mF
  • Lead Pitch
    10.0076mm
  • Ripple Current
    6.41A
  • Diameter
    35mm
  • Height
    30mm
  • Height Seated (Max)
    32.004mm