  • B41605C8568M8
B41605C8568M8
advertisement
Manufacturer No:
B41605C8568M8
Manufacturer:
TDK Corporation
HK JDW NO:
769-B41605C8568M8
Description:
5.6mF Capacitor 20% Bulk 9.8A 8.4074mm Radial
Step5Bar-code shipping tag
B41605C8568M8
    Radial
  • Packaging
    Bulk
  • Tolerance
    20%
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Voltage - Rated
    63V
  • Capacitance
    5.6mF
  • Lead Pitch
    8.4074mm
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    13mOhm
  • Ripple Current
    9.8A
  • Life (Hours)
    5000 hours
  • Impedance
    11mOhm
  • Height Seated (Max)
    51.9938mm