  • B41695A5158Q007
B41695A5158Q007
advertisement
Manufacturer No:
B41695A5158Q007
Manufacturer:
TDK Corporation
HK JDW NO:
769-B41695A5158Q007
Description:
1.5mF Capacitor 30% 4.7A Axial
Step5Bar-code shipping tag
B41695A5158Q007
  • Tolerance
    30%
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Additional Feature
    STANDARD: IEC60384-4
  • Capacitance
    1.5mF
  • Voltage - Rated DC
    25V
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    155mOhm
  • Leakage Current
    0.229mA
  • Ripple Current
    4.7A
  • Life (Hours)
    3000 hours
  • Diameter
    16mm
  • Length
    30mm