  • B41858A7228M000
B41858A7228M000
advertisement
Manufacturer No:
B41858A7228M000
Manufacturer:
TDK Corporation
HK JDW NO:
769-B41858A7228M000
Package:
Radial
Datasheet:
Description:
2.2mF Capacitor 20% Bulk 2.85A 7.5mm Radial
Step5Bar-code shipping tag
B41858A7228M000
    Select All
  • Mount
    Through Hole
  • Package / Case
    Radial
  • Packaging
    Bulk
  • Tolerance
    20%
  • Termination
  • Max Operating Temperature
    105°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Capacitance
    2.2mF
  • Voltage - Rated DC
    35V
  • Lead Pitch
    7.5mm
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    110mOhm
  • Ripple Current
    2.85A
  • Diameter
    18mm