  • B41888C8107M
B41888C8107M
advertisement
Manufacturer No:
B41888C8107M
Manufacturer:
TDK Corporation
HK JDW NO:
769-B41888C8107M
Description:
100μF Capacitor 20% 323mA 5.0038mm Radial
Step5Bar-code shipping tag
B41888C8107M
    Select All
  • Contact Plating
    Tin
  • Mount
    Through Hole
  • Package / Case
    Radial
  • Tolerance
    20%
  • Termination
  • Max Operating Temperature
    105°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Voltage - Rated
    63V
  • Capacitance
    100μF
  • Lead Pitch
    5.0038mm
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    577mOhm
  • Polarity
    Polar
  • Ripple Current
    323mA
  • Life (Hours)
    7000 hours
  • Impedance
    500mOhm
  • Diameter
    10mm
  • Height Seated (Max)
    13.4874mm