  • B41896D5188M000
B41896D5188M000
advertisement
Manufacturer No:
B41896D5188M000
HK JDW NO:
258-B41896D5188M000
Datasheet:
B41896D5188M000
Description:
B41896 1800μF Capacitor ±20% Bulk Through Hole 0.630Dia 16.00mm -55°C~125°C Polar Radial, Can
Quantity:
In Stock : 1150
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Step5Bar-code shipping tag
B41896D5188M000
    Select All
  • Factory Lead Time
    16 Weeks
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Bulk
  • Size / Dimension
    0.630Dia 16.00mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Voltage - Rated
    25V
  • Capacitance
    1800μF
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    119mOhm @ 120Hz
  • Lead Spacing
    0.295 7.50mm
  • Lifetime @ Temp
    7000 Hrs @ 125°C
  • Impedance
    26mOhms
  • Ripple Current @ High Frequency
    2.86A @ 100kHz
  • Height Seated (Max)
    1.063 27.00mm