  • B43231B1277M000
B43231B1277M000
advertisement
Manufacturer No:
B43231B1277M000
Manufacturer:
TDK Corporation
HK JDW NO:
769-B43231B1277M000
Description:
270μF Capacitor 20% Bulk 1.32A 10mm Aluminum
Step5Bar-code shipping tag
B43231B1277M000
  • Tolerance
    20%
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Capacitance
    270μF
  • Voltage - Rated DC
    160V
  • Lead Pitch
    10mm
  • Ripple Current
    1.32A
  • Diameter
    25mm
  • Length
    20mm