  • B43252B9187M000
B43252B9187M000
advertisement
Manufacturer No:
B43252B9187M000
Manufacturer:
TDK Corporation
HK JDW NO:
769-B43252B9187M000
Package:
Aluminum
Datasheet:
Description:
180μF Capacitor 20% Bulk 930mA 10mm Aluminum
Step5Bar-code shipping tag
B43252B9187M000
    Select All
  • Contact Plating
    Tin
  • Package / Case
    Aluminum
  • Number of Pins
    2
  • Packaging
    Bulk
  • Tolerance
    20%
  • Max Operating Temperature
    105°C
  • Min Operating Temperature
    -25°C
  • Capacitance
    180μF
  • Voltage - Rated DC
    400V
  • Lead Pitch
    10mm
  • Ripple Current
    930mA
  • Test Frequency
    120Hz
  • Life (Hours)
    2000 hours
  • Dissipation Factor
    0.15 %
  • Diameter
    25.4mm
  • Length
    40mm