  • B43252C4227M000
B43252C4227M000
advertisement
Manufacturer No:
B43252C4227M000
Manufacturer:
TDK Corporation
HK JDW NO:
769-B43252C4227M000
Description:
220μF Capacitor 20% Bulk 1A 10mm Aluminum
Step5Bar-code shipping tag
B43252C4227M000
    Select All
  • Factory Lead Time
    24 Weeks
    Aluminum
  • Number of Pins
    2
  • Tolerance
    20%
  • Max Operating Temperature
    105°C
  • Min Operating Temperature
    -25°C
  • Capacitance
    220μF
  • Voltage - Rated DC
    350V
  • Lead Pitch
    10mm
  • Ripple Current
    1A
  • Test Frequency
    120Hz
  • Life (Hours)
    2000 hours
  • Dissipation Factor
    0.15 %
  • Diameter
    30mm
  • Length
    30mm