  • B43254B9337M000
B43254B9337M000
advertisement
Manufacturer No:
B43254B9337M000
Manufacturer:
TDK Corporation
HK JDW NO:
769-B43254B9337M000
Description:
330μF Capacitor 20% Bulk 1.36A 10mm Aluminum
Step5Bar-code shipping tag
B43254B9337M000
  • Tolerance
    20%
  • Max Operating Temperature
    105°C
  • Min Operating Temperature
    -25°C
  • Capacitance
    330μF
  • Voltage - Rated DC
    400V
  • Lead Pitch
    10mm
  • Ripple Current
    1.36A
  • Life (Hours)
    3000 hours
  • Diameter
    30mm
  • Length
    40mm