  • B43305B9337M087
B43305B9337M087
advertisement
Manufacturer No:
B43305B9337M087
HK JDW NO:
769-B43305B9337M087
Description:
330μF Capacitor 20% 1.68A 10mm Aluminum
Step5Bar-code shipping tag
B43305B9337M087
  • Tolerance
    20%
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Capacitance
    330μF
  • Voltage - Rated DC
    400V
  • Packing Method
    CARDBOARD
  • Lead Pitch
    10mm
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    410mOhm
  • Leakage Current
    1.15619mA
  • Ripple Current
    1.68A
  • Tan Delta
    0.2
  • Diameter
    25mm
  • Length
    40mm