  • B43305C5187M067
B43305C5187M067
advertisement
Manufacturer No:
B43305C5187M067
HK JDW NO:
769-B43305C5187M067
Description:
180μF Capacitor 20% 1.27A 10mm Aluminum
Step5Bar-code shipping tag
B43305C5187M067
  • Tolerance
    20%
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Capacitance
    180μF
  • Voltage - Rated DC
    450V
  • Packing Method
    CARDBOARD
  • Lead Pitch
    10mm
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    750mOhm
  • Leakage Current
    0.82258mA
  • Ripple Current
    1.27A
  • Tan Delta
    0.2
  • Diameter
    30mm
  • Length
    25mm