  • B43305C5337M060
B43305C5337M060
advertisement
Manufacturer No:
B43305C5337M060
HK JDW NO:
769-B43305C5337M060
Description:
330μF Capacitor 20% 1.9A 10mm Aluminum
Step5Bar-code shipping tag
B43305C5337M060
  • Tolerance
    20%
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Capacitance
    330μF
  • Voltage - Rated DC
    450V
  • Packing Method
    CARDBOARD
  • Lead Pitch
    10mm
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    410mOhm
  • Leakage Current
    1.25521mA
  • Ripple Current
    1.9A
  • Tan Delta
    0.2
  • Diameter
    35mm
  • Length
    30mm