  • B43305E2277M062
B43305E2277M062
advertisement
Manufacturer No:
B43305E2277M062
HK JDW NO:
769-B43305E2277M062
Description:
270μF Capacitor 20% 1.33A Aluminum
Step5Bar-code shipping tag
B43305E2277M062
  • Tolerance
    20%
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Capacitance
    270μF
  • Voltage - Rated DC
    250V
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    470mOhm
  • Leakage Current
    0.7245mA
  • Ripple Current
    1.33A
  • Tan Delta
    0.15
  • Diameter
    22mm
  • Length
    25mm