  • B43504-B2827-M
B43504-B2827-M
advertisement
Manufacturer No:
B43504-B2827-M
Manufacturer:
TDK Corporation
HK JDW NO:
769-B43504-B2827-M
Package:
Radial
Datasheet:
Description:
820μF Capacitor 20% Bulk 2.4A 10.0076mm Radial
Step5Bar-code shipping tag
B43504-B2827-M
  • Packaging
    Bulk
  • Tolerance
    20%
  • Max Operating Temperature
    105°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Voltage - Rated
    250V
  • Capacitance
    820μF
  • Lead Pitch
    10.0076mm
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    160mOhm
  • Polarity
    Polar
  • Ripple Current
    2.4A
  • Life (Hours)
    3000 hours
  • Height Seated (Max)
    46.99mm