  • B43504-E2228-M
B43504-E2228-M
advertisement
Manufacturer No:
B43504-E2228-M
Manufacturer:
TDK Corporation
HK JDW NO:
769-B43504-E2228-M
Package:
Radial
Datasheet:
Description:
2.2mF Capacitor 20% Bulk 4.4A 10mm Radial
Step5Bar-code shipping tag
B43504-E2228-M
    Select All
  • Contact Plating
    Tin
  • Mount
    Through Hole
  • Package / Case
    Radial
  • Packaging
    Bulk
  • Tolerance
    20%
  • Max Operating Temperature
    105°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Voltage - Rated
    200V
  • Capacitance
    2.2mF
  • Lead Pitch
    10mm
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    60mOhm
  • Polarity
    Polar
  • Lead Diameter
    800 μm
  • Ripple Current
    4.4A
  • Life (Hours)
    3000 hours
  • Height Seated (Max)
    51.9938mm