  • B43505A5157M067
B43505A5157M067
advertisement
Manufacturer No:
B43505A5157M067
Manufacturer:
TDK Corporation
HK JDW NO:
769-B43505A5157M067
Package:
Aluminum
Datasheet:
Description:
150μF Capacitor 20% 1A 10mm Aluminum
Step5Bar-code shipping tag
B43505A5157M067
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Tolerance
    20%
  • Max Operating Temperature
    105°C
  • Min Operating Temperature
    -25°C
  • Capacitance
    150μF
  • Voltage - Rated DC
    450V
  • Lead Pitch
    10mm
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    910mOhm
  • Lead Diameter
    800 μm
  • Ripple Current
    1A
  • Life (Hours)
    5000 hours
  • Diameter
    25mm
  • Length
    45mm