  • B43508A5157M62
B43508A5157M62
advertisement
Manufacturer No:
B43508A5157M62
HK JDW NO:
258-B43508A5157M62
Datasheet:
B43508A5157M62
Description:
B43508 150μF Capacitor ±20% Bulk Through Hole 880mA 0.866Dia 22.00mm -40°C~105°C Polar 10.0076mm Radial, Can - Snap-In
Step5Bar-code shipping tag
B43508A5157M62
    Select All
  • Mount
    Through Hole
  • Mounting Type
  • Operating Temperature
    -40°C~105°C
  • Size / Dimension
    0.866Dia 22.00mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Part Status
    Active
  • Voltage - Rated
    450V
  • Capacitance
    150μF
  • Lead Pitch
    10.0076mm
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    820mOhm @ 100Hz
  • Lead Spacing
    0.394 10.00mm
  • Lifetime @ Temp
    3000 Hrs @ 105°C
  • Ripple Current
    880mA
  • Impedance
    1.15Ohm
  • Ripple Current @ Low Frequency
    880mA @ 100Hz
  • Diameter
    22mm
  • Height
    40mm
  • Height Seated (Max)
    1.654 42.00mm