  • B43508B5337M62
B43508B5337M62
advertisement
Manufacturer No:
B43508B5337M62
Manufacturer:
EPCOS
HK JDW NO:
3410-B43508B5337M62
Package:
Radial
Datasheet:
Description:
330μF Capacitor 20% 1.56A 10.0076mm Radial
Step5Bar-code shipping tag
B43508B5337M62
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Ripple Current
    1.56A
  • Life (Hours)
    3000 hours
  • Impedance
    530mOhm
  • Diameter
    30mm
  • Height
    40mm
  • Height Seated (Max)
    42.0116mm
  • RoHS Status
    RoHS Compliant
  • Mount
    Through Hole
  • Package / Case
    Radial
  • Tolerance
    20%
  • Max Operating Temperature
    105°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Voltage - Rated
    450V
  • Capacitance
    330μF
  • Lead Pitch
    10.0076mm
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    370mOhm