  • B43508B9687M080
B43508B9687M080
advertisement
Manufacturer No:
B43508B9687M080
Manufacturer:
TDK Corporation
HK JDW NO:
769-B43508B9687M080
Package:
Aluminum
Datasheet:
Description:
680μF Capacitor 20% 2.07A 10mm Aluminum
Step5Bar-code shipping tag
B43508B9687M080
  • Package / Case
    Aluminum
  • Surface Mount
    NO
  • Mounting Feature
    THROUGH HOLE MOUNT
  • Tolerance
    20%
  • Max Operating Temperature
    105°C
  • Min Operating Temperature
    -25°C
  • Additional Feature
    STANDARD: IEC60384-4
  • Capacitance
    680μF
  • Voltage - Rated DC
    400V
  • Packing Method
    CARDBOARD
  • Lead Pitch
    10mm
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    180mOhm
  • Polarity
    POLARIZED
  • Lead Diameter
    800 μm
  • Leakage Current
    1.915259mA
  • Ripple Current
    2.07A
  • Life (Hours)
    3000 hours
  • Tan Delta
    0.2
  • Diameter
    35mm
  • Length
    45mm