  • B43508F2687M067
B43508F2687M067
advertisement
Manufacturer No:
B43508F2687M067
Manufacturer:
TDK Corporation
HK JDW NO:
769-B43508F2687M067
Package:
Aluminum
Datasheet:
Description:
680μF Capacitor 20% 1.84A 10mm Aluminum
Step5Bar-code shipping tag
B43508F2687M067
  • Package / Case
    Aluminum
  • Surface Mount
    NO
  • Mounting Feature
    THROUGH HOLE MOUNT
  • Tolerance
    20%
  • Max Operating Temperature
    105°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Additional Feature
    STANDARD: IEC60384-4
  • Capacitance
    680μF
  • Voltage - Rated DC
    250V
  • Packing Method
    CARDBOARD
  • Lead Pitch
    10mm
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    170mOhm
  • Polarity
    POLARIZED
  • Lead Diameter
    800 μm
  • Leakage Current
    1.379421mA
  • Ripple Current
    1.84A
  • Tan Delta
    0.15
  • Diameter
    25mm
  • Length
    40mm