  • B43511C5108M087
B43511C5108M087
advertisement
Manufacturer No:
B43511C5108M087
HK JDW NO:
769-B43511C5108M087
Description:
1mF Capacitor 20% 5.1A
Step5Bar-code shipping tag
B43511C5108M087
  • Tolerance
    20%
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Capacitance
    1mF
  • Voltage - Rated DC
    450V
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    160mOhm
    800 μm
  • Leakage Current
    2.72275mA
  • Ripple Current
    5.1A
  • Diameter
    45mm
  • Length
    70mm