  • B43511C9567M080
B43511C9567M080
advertisement
Manufacturer No:
B43511C9567M080
HK JDW NO:
769-B43511C9567M080
Description:
560μF Capacitor 20% 3.1A
Step5Bar-code shipping tag
B43511C9567M080
  • Tolerance
    20%
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Capacitance
    560μF
  • Voltage - Rated DC
    400V
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    160mOhm
    800 μm
  • Leakage Current
    1.67238mA
  • Ripple Current
    3.1A
  • Diameter
    45mm
  • Length
    40mm