  • B43564A227M
B43564A227M
advertisement
Manufacturer No:
B43564A227M
HK JDW NO:
3410-B43564A227M
Package:
Radial
Datasheet:
Description:
B43564 220μF Capacitor 20% Bulk 12.7mm Radial
Step5Bar-code shipping tag
B43564A227M
  • Package / Case
    Radial
  • Dielectric Material
    ALUMINUM
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    B43564
  • Tolerance
    20%
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -25°C
  • Voltage - Rated
    400V
  • Capacitance
    220μF
  • Lead Pitch
    12.7mm
  • Capacitor Type
    ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR
  • Polarity
    Polar
  • Custom Capabilities
    Other Voltage and Capactances on Request
  • Height Seated (Max)
    56.6928mm