  • B43601B2128M082
B43601B2128M082
advertisement
Manufacturer No:
B43601B2128M082
Manufacturer:
TDK Corporation
HK JDW NO:
769-B43601B2128M082
Package:
Aluminum
Datasheet:
Description:
1.2mF Capacitor 20% 3.31A Aluminum
Step5Bar-code shipping tag
B43601B2128M082
  • Package / Case
    Aluminum
  • Surface Mount
    NO
  • Mounting Feature
    THROUGH HOLE MOUNT
  • Tolerance
    20%
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Capacitance
    1.2mF
  • Voltage - Rated DC
    200V
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    80mOhm
  • Polarity
    POLARIZED
  • Lead Diameter
    800 μm
  • Leakage Current
    1.75493mA
  • Ripple Current
    3.31A
  • Diameter
    30mm
  • Length
    40mm