  • B43601B9337M080
B43601B9337M080
advertisement
Manufacturer No:
B43601B9337M080
Manufacturer:
TDK Corporation
HK JDW NO:
769-B43601B9337M080
Package:
Aluminum
Datasheet:
Description:
330μF Capacitor 20% 1.81A 10mm Aluminum
Step5Bar-code shipping tag
B43601B9337M080
  • Package / Case
    Aluminum
  • Surface Mount
    NO
  • Mounting Feature
    THROUGH HOLE MOUNT
  • Tolerance
    20%
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -25°C
  • Capacitance
    330μF
  • Voltage - Rated DC
    400V
  • Packing Method
    CARDBOARD
  • Lead Pitch
    10mm
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    330mOhm
  • Polarity
    POLARIZED
  • Lead Diameter
    800 μm
  • Leakage Current
    1.15619mA
  • Ripple Current
    1.81A
  • Diameter
    30mm
  • Length
    35mm