  • B43699A5336Q007
B43699A5336Q007
advertisement
Manufacturer No:
B43699A5336Q007
Manufacturer:
TDK Corporation
HK JDW NO:
769-B43699A5336Q007
Package:
Axial
Datasheet:
Description:
33μF Capacitor 1150mA Axial
Step5Bar-code shipping tag
B43699A5336Q007
  • Package / Case
    Axial
  • Surface Mount
    NO
  • Terminal Shape
    WIRE
  • Mounting Feature
    THROUGH HOLE MOUNT
  • Dielectric Material
    ALUMINUM (WET)
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
    EAR99
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn)
  • Max Operating Temperature
    105°C
  • Capacitance
    33μF
  • Voltage - Rated DC
    450V
  • Packing Method
    BULK
  • Capacitor Type
    ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR
  • Polarity
    POLARIZED
  • Leakage Current
    0.25365mA
  • Ripple Current
    1150mA
  • Life (Hours)
    12500 hours
  • Positive Tolerance
    30%
  • Negative Tolerance
    10%
  • ESR
    2500 mΩ