  • B57891M0302J000
B57891M0302J000
advertisement
Manufacturer No:
B57891M0302J000
HK JDW NO:
3410-B57891M0302J000
Purchasing and Inquiry
B57891M0302J000 Overview
B57891M0302J000 Features
Package/Case: Bulk
3kOhm Resistance
5% Tolerance
B57891M0302J000 Applications
There are a lot of EPCOS B57891M0302J000 NTC Thermistors applications.
  • Medical Equipment and Apparatus
  • Temperature measurement,compensation in consumer and industrial applications
  • Temperature compensation for crystal oscillator
  • Refrigeration
  • Temperature compensation of display backlighting (CCFL)
  • Automotive electronics
  • Temperature detection of battery cells
  • Heating, ventilation & air conditioning
  • Mobile phones
  • Household appliances such as refrigerators, water coolers, dishwashers and many others
Step5Bar-code shipping tag
B57891M0302J000
  • Packaging
    Bulk
  • Tolerance
    5%
  • Termination
  • Resistance
    3kOhm
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Power Rating
    200mW
  • Lead Pitch
    2.5mm
  • Lead Diameter
    500 μm
  • Diameter
    3.5mm
  • Length
    3mm