  • B72210S0461K551
B72210S0461K551
advertisement
Manufacturer No:
B72210S0461K551
Manufacturer:
EPCOS
HK JDW NO:
3410-B72210S0461K551
Package:
Radial
Datasheet:
Description:
Quantity:
In Stock : 11470
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
B72210S0461K551
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mount
    Through Hole
  • Package / Case
    Radial
  • Weight
    2.000002g
  • Packaging
    Tape & Reel
  • Tolerance
    10%
  • Termination
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Capacitance
    150pF
  • Voltage - Rated DC
    615V
  • Current Rating
    25A
  • Voltage - Rated AC
    460V
  • Lead Pitch
    7.5mm
  • Max Surge Current
    2.5kA
  • Voltage - Clamping
    1.24kV
  • Diameter
    10mm