  • B72214P2141K392
B72214P2141K392
advertisement
Manufacturer No:
B72214P2141K392
Manufacturer:
TDK Electronics Inc.
HK JDW NO:
258-B72214P2141K392
Package:
Disc 14mm
Step5Bar-code shipping tag
B72214P2141K392
    Select All
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    Disc 14mm
  • Operating Temperature
    -40°C~105°C TA
  • Packaging
    Tape & Box (TB)
  • Series
    AdvanceD MP
  • Part Status
    Not For New Designs
  • Number of Circuits
    1
  • Capacitance @ Frequency
    720pF @ 1kHz
  • Varistor Voltage (Max)
    242V
  • Energy
    65J
  • Varistor Voltage (Min)
    198V
  • Varistor Voltage (Typ)
    220V
  • Maximum AC Volts
    140V
  • Maximum DC Volts
    180V