  • B72214P2351K101
B72214P2351K101
advertisement
Manufacturer No:
B72214P2351K101
Manufacturer:
EPCOS
HK JDW NO:
3410-B72214P2351K101
Quantity:
In Stock : 17204
Step5Bar-code shipping tag
B72214P2351K101
    Select All
  • Lifecycle Status
    PRODUCTION (Last Updated: 1 month ago)
  • Mount
    Through Hole
  • Terminal Shape
    WIRE
  • Packaging
    Bulk
  • JESD-609 Code
    e3
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Terminal Finish
    Tin (Sn)
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • HTS Code
  • Capacitance
    410pF
  • Subcategory
    VARISTOR
  • Voltage - Rated DC
    460V
  • Technology
    METAL OXIDE FILM
  • Depth
    6.7mm
  • Resistor Type
    VARISTOR
  • Voltage - Rated AC
    350V
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.6W
  • Lead Pitch
    7.5mm
  • Max Voltage Rating (AC)
    350V
  • Max Voltage Rating (DC)
    460V
  • Lead/Base Style
    Radial
  • Max Surge Current
    6kA
  • Voltage Tolerance
    10%
  • Varistor Voltage
    560V
  • Clamping Current
    50A
  • Voltage - Clamping
    910V