  • B72214P2351K502
B72214P2351K502
advertisement
Manufacturer No:
B72214P2351K502
Manufacturer:
TDK Electronics Inc.
HK JDW NO:
258-B72214P2351K502
Package:
Disc 14mm
Step5Bar-code shipping tag
B72214P2351K502
    Select All
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    Disc 14mm
  • Operating Temperature
    -40°C~105°C TA
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    AdvanceD MP
  • Part Status
    Not For New Designs
  • Number of Circuits
    1
  • Capacitance @ Frequency
    295pF @ 1kHz
  • Varistor Voltage (Max)
    616V
  • Energy
    165J
  • Varistor Voltage (Min)
    504V
  • Varistor Voltage (Typ)
    560V
  • Maximum AC Volts
    350V
  • Maximum DC Volts
    460V