  • B72214S0500K551
B72214S0500K551
advertisement
Manufacturer No:
B72214S0500K551
Manufacturer:
EPCOS
HK JDW NO:
3410-B72214S0500K551
Quantity:
In Stock : 3056
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Product Details
Step5Bar-code shipping tag
B72214S0500K551
    Select All
  • Contact Plating
    Tin
  • Mount
    Through Hole
  • Terminal Shape
    WIRE
  • Weight
    4.000004g
  • Packaging
    Tape and Reel
  • Tolerance
    10%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • HTS Code
  • Capacitance
    1.8nF
  • Voltage - Rated DC
    65V
  • Packing Method
    TR
  • Depth
    3.9mm
  • Resistor Type
    VARISTOR
  • Reach Compliance Code
    unknown
  • Current Rating
    10A
  • Voltage - Rated AC
    50V
  • Lead Pitch
    7.5mm
  • Max Voltage Rating (AC)
    50V
  • Max Voltage Rating (DC)
    65V
  • Lead/Base Style
    Radial
  • Max Surge Current
    1kA
  • Voltage Tolerance
    10%
  • Varistor Voltage
    82V
  • Clamping Current
    50A
  • Voltage - Clamping
    135V
  • Diameter
    14mm