  • B72220S0301K505
B72220S0301K505
advertisement
Manufacturer No:
B72220S0301K505
Manufacturer:
TDK Electronics Inc.
HK JDW NO:
258-B72220S0301K505
Package:
Disc 20mm
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
B72220S0301K505
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    Disc 20mm
  • Operating Temperature
    -40°C~105°C TA
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    Automotive, AEC-Q200, StandarD
  • Part Status
    Not For New Designs
  • Number of Circuits
    1
  • Capacitance @ Frequency
    780pF @ 1kHz
  • Varistor Voltage (Max)
    517V
  • Energy
    173J
  • Varistor Voltage (Min)
    423V
  • Varistor Voltage (Typ)
    470V
  • Maximum AC Volts
    300V
  • Maximum DC Volts
    385V