  • B72510T170K62
B72510T170K62
advertisement
Manufacturer No:
B72510T170K62
Manufacturer:
EPCOS
HK JDW NO:
3410-B72510T170K62
Package:
0805
Datasheet:
B72510T170K62
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
B72510T170K62
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mount
    Surface Mount
  • Package / Case
    0805
  • Packaging
    Cut Tape
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Voltage - Rated
    22V
  • Capacitance
    400pF
  • Voltage - Rated DC
    22V
  • Depth
    1.25mm
  • Voltage - Rated AC
    17V
  • Case Code (Metric)
  • Case Code (Imperial)
  • Max Output Current
    120A
  • Number of Circuits
    1
  • Max Voltage Rating (AC)
    17V
  • Power Dissipation-Max
    5mW
  • Max Voltage Rating (DC)
    22V
  • Peak Pulse Current
    120A
  • Max Surge Current
    120A
  • Varistor Voltage (Max)
    29.7V
  • Energy
    300 mJ
  • Varistor Voltage (Min)
    24.3V
  • Varistor Voltage
    27V
  • Clamping Current
    1A
  • Voltage - Clamping
    46V
  • Height
    1.4mm
  • Length
    2mm