  • B72520T1200K62
B72520T1200K62
advertisement
Manufacturer No:
B72520T1200K62
Manufacturer:
EPCOS
HK JDW NO:
3410-B72520T1200K62
Package:
1206
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
B72520T1200K62
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mount
    Surface Mount
  • Package / Case
    1206
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Number of Circuits
    1
  • Max Voltage Rating (AC)
    20V
  • Max Voltage Rating (DC)
    26V
  • Max Surge Current
    200A
  • Varistor Voltage (Max)
    36.3V
  • Energy
    700 mJ
  • Varistor Voltage (Min)
    29.7V
  • Varistor Voltage
    33V