  • B72527G3200K000
B72527G3200K000
advertisement
Manufacturer No:
B72527G3200K000
Manufacturer:
EPCOS
HK JDW NO:
3410-B72527G3200K000
Package:
Datasheet:
B72527G3200K000
Description:
Quantity:
In Stock : 12308
Step5Bar-code shipping tag
B72527G3200K000
    Select All
  • Lifecycle Status
    PRODUCTION (Last Updated: 1 month ago)
  • Contact Plating
    Tin
  • Mount
    Radial
  • Terminal Shape
    WIRE
  • Packaging
    Bulk
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Number of Terminations
    2
  • Termination
    Through Hole
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Capacitance
    1μF
  • Subcategory
    Non-linear Resistors
  • Voltage - Rated DC
    26V
  • Technology
    METAL OXIDE FILM
  • Resistor Type
    VARISTOR
  • Voltage - Rated AC
    20V
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.008W
  • Max Surge Current
    200A
  • Voltage - Clamping
    54V
  • Energy Absorbing Capacity-Max
    700 J
  • Height
    4.5mm
  • Length
    6mm
  • Width
    7.5mm