  • B78108T1152K
B78108T1152K
advertisement
Manufacturer No:
B78108T1152K
Manufacturer:
TDK Corporation
HK JDW NO:
769-B78108T1152K
Package:
Axial
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
B78108T1152K
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mount
    Through Hole
  • Package / Case
    Axial
  • Weight
    379.997008mg
  • Material - Core
    Ferrite
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Tolerance
    10%
  • Termination
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Composition
    Wirewound
  • Shielding
    Unshielded
  • Current Rating
    570mA
  • Military Standard
    Not
  • Lead Diameter
    600 μm
  • Inductance
    1.5 μH
  • Test Frequency
    7.96MHz
  • Max DC Current
    570mA
  • Frequency - Self Resonant
    150MHz
  • Lead/Base Style
  • Q Factor
    40
  • DC Resistance (DCR) - Parallel
    300mOhm
  • DC Current
    570mA
  • Diameter
    3.3mm
  • Length
    9.8mm