  • B78148S1822J000
B78148S1822J000
advertisement
Manufacturer No:
B78148S1822J000
Manufacturer:
TDK Electronics Inc.
HK JDW NO:
258-B78148S1822J000
Package:
Radial
Datasheet:
B78148S1822J000
Step5Bar-code shipping tag
B78148S1822J000
    Select All
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    Radial
  • Material - Core
    Ferrite
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    BC
  • Size / Dimension
    0.157Diax0.362L 4.00mmx9.20mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Type
    Wirewound
  • Current Rating (Amps)
    690mA
  • Inductance
    8.2μH
  • DC Resistance (DCR)
    480mOhm Max
  • Frequency - Self Resonant
    50MHz
  • Q @ Freq
    65 @ 7.96MHz
  • Inductance Frequency - Test
    7.96MHz