  • B82144F1473J000
B82144F1473J000
advertisement
Manufacturer No:
B82144F1473J000
Manufacturer:
EPCOS
HK JDW NO:
3410-B82144F1473J000
Step5Bar-code shipping tag
B82144F1473J000
    Select All
  • Lifecycle Status
    PRODUCTION (Last Updated: 2 months ago)
  • Surface Mount
    NO
  • Terminal Shape
    WIRE
  • Shape/Size Description
    TUBULAR PACKAGE
  • Core Material
    FERRITE
  • Tolerance
    5%
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • HTS Code
  • Packing Method
    TR, 14 INCH
  • Shielding
    NO
  • Number of Functions
    1
  • Construction
    Tubular
  • Reach Compliance Code
    unknown
  • Operating Temperature (Max)
    125°C
  • Operating Temperature (Min)
    -55°C
  • Lead Diameter
    0.8 mm
  • Test Frequency
    0.1MHz
  • DC Resistance (DCR)
    0.41Ohm
  • Inductor Application
    RF INDUCTOR
  • Terminal Placement
    AXIAL
  • Quality Factor-Min (at L-nom)
    40
  • Inductor Type
    GENERAL PURPOSE INDUCTOR
  • Rated Current-Max
    0.9A
  • Inductance-Nom (L)
    47 μH
  • Special Feature
    Q IS MEASURED AT: 2.52MHZ
  • Self Resonant Frequency
    7MHz