  • B82412A3270J
B82412A3270J
advertisement
Manufacturer No:
B82412A3270J
Manufacturer:
TDK Electronics Inc.
HK JDW NO:
258-B82412A3270J
Package:
2-SMD
Datasheet:
B82412A3270J
Step5Bar-code shipping tag
B82412A3270J
    Select All
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    2-SMD
  • Supplier Device Package
    1210 (3225 Metric)
  • Material - Core
    Ceramic
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    SIMID
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Type
    Wirewound
  • Current Rating (Amps)
    600mA
  • Inductance
    27nH
  • DC Resistance (DCR)
    150mOhm Max
  • Frequency - Self Resonant
    2.5GHz
  • Q @ Freq
    60 @ 500MHz
  • Inductance Frequency - Test
    10MHz
  • Height Seated (Max)
    0.075 1.90mm