  • B82422T1223K000
B82422T1223K000
advertisement
Manufacturer No:
B82422T1223K000
Manufacturer:
EPCOS
HK JDW NO:
3410-B82422T1223K000
Quantity:
In Stock : 2206
Step5Bar-code shipping tag
B82422T1223K000
    Select All
  • Lifecycle Status
    PRODUCTION (Last Updated: 2 months ago)
  • Mount
    Surface Mount
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Number of Pins
    2
  • Material - Core
    Ferrite
  • Shape/Size Description
    RECTANGULAR PACKAGE
  • Packaging
    Cut Tape
  • Tolerance
    10%
  • JESD-609 Code
    e4
  • Pbfree Code
    yes
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Resistance
    3.5Ohm
  • Terminal Finish
    Silver (Ag)
  • HTS Code
  • Packing Method
    TR, Blister, 7 Inch
  • Shielding
    NO
  • Number of Functions
    1
  • Depth
    2.8mm
  • Construction
    Rectangular
  • Current Rating
    110mA
  • Military Standard
    Not
  • Case Code (Metric)
    3225
  • Case Code (Imperial)
    1210
  • Operating Temperature (Min)
    -55°C
  • Inductance
    22 μH
  • Test Frequency
    2.52MHz
  • Max DC Current
    110mA
  • Frequency - Self Resonant
    20MHz
  • Inductor Application
    RF INDUCTOR
  • Terminal Placement
    DUAL ENDED
  • Quality Factor-Min (at L-nom)
    27
  • Inductor Type
    GENERAL PURPOSE INDUCTOR
  • Q Factor
    27
  • DC Resistance (DCR) - Parallel
    3.5Ohm
  • Inductance Tolerance
    10%
  • Inductance-Nom (L)
    22 μH
  • DC Current
    110mA
  • Length
    3.5mm