  • B82442A1225K000
B82442A1225K000
advertisement
Manufacturer No:
B82442A1225K000
HK JDW NO:
3410-B82442A1225K000
Package:
Datasheet:
B82442A1225K000
Description:
Quantity:
In Stock : 5476
Step5Bar-code shipping tag
B82442A1225K000
    Select All
  • Lifecycle Status
    PRODUCTION (Last Updated: 1 month ago)
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Number of Pins
  • Tolerance
    10%
    EAR99
  • Resistance
    28Ohm
  • Terminal Finish
    Tin/Silver/Copper (Sn/Ag/Cu)
  • HTS Code
  • Packing Method
    TR, Blister, 13 Inch
  • Shielding
    NO
  • Depth
    5.3mm
  • Construction
    Rectangular
  • Current Rating
    55mA
  • Military Standard
    Not
  • Case Code (Metric)
    5650
  • Case Code (Imperial)
    2220
  • Operating Temperature (Max)
    150°C
  • Operating Temperature (Min)
    -55°C
  • Inductance
    2.2 mH
  • Test Frequency
    252kHz
  • Max DC Current
    55mA
  • Frequency - Self Resonant
    1.2MHz
  • Inductor Application
    RF INDUCTOR
  • Quality Factor-Min (at L-nom)
    30
  • Inductor Type
    GENERAL PURPOSE INDUCTOR
  • Q Factor
    30
  • DC Resistance (DCR) - Parallel
    28Ohm
  • Inductance Tolerance
    10%
  • Inductance-Nom (L)
    2200 μH
  • DC Current
    55mA
  • Length
    5.9mm