  • B82462A2222M000
B82462A2222M000
advertisement
Manufacturer No:
B82462A2222M000
Manufacturer:
EPCOS
HK JDW NO:
3410-B82462A2222M000
Package:
SMD/SMT
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
B82462A2222M000
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Lifecycle Status
    OBSOLETE (Last Updated: 2 months ago)
  • Mount
    Surface Mount
  • Package / Case
    SMD/SMT
  • Terminal Shape
    ONE SURFACE
  • Number of Pins
    2
  • Material - Core
    Ferrite
  • Shape/Size Description
    RECTANGULAR PACKAGE
  • Packaging
    Cut Tape
  • Tolerance
    20%
  • JESD-609 Code
    e2
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Resistance
    48mOhm
  • Terminal Finish
    Tin/Silver (Sn/Ag) - with Nickel (Ni) barrier
  • HTS Code
  • Shielding
    NO
  • Number of Functions
    1
  • Depth
    6mm
  • Military Standard
    Not
  • Operating Temperature (Max)
    150°C
  • Operating Temperature (Min)
    -55°C
  • Inductance
    2.2 μH
  • Test Frequency
    100kHz
  • Max DC Current
    3.1A
  • Inductor Application
    POWER INDUCTOR
  • Terminal Placement
    DUAL ENDED
  • Inductor Type
    GENERAL PURPOSE INDUCTOR
  • Current - Saturation
    3.1A
  • DC Resistance (DCR) - Parallel
    48mOhm
  • Inductance Tolerance
    20%
  • Inductance-Nom (L)
    2.2 µH
  • DC Current
    2.1A
  • RMS Current (Irms)
    2.1A
  • Length
    6.2mm