  • SBC8-100-692
SBC8-100-692
advertisement
Manufacturer No:
SBC8-100-692
HK JDW NO:
417-SBC8-100-692
Description:
SBC8-100-692 datasheet pdf and Fixed Inductors product details from KEMET stock available at Utmel
Quantity:
In Stock : 501
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Product Details
Step5Bar-code shipping tag
SBC8-100-692
    27 Weeks
  • Mount
  • Operating Temperature
    -20°C~105°C
    SBC
  • Published
    2016
  • Size / Dimension
    0.591Dia 15.00mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
    Unshielded
  • Construction
    Cylindrical
  • Current Rating
    6.9A
  • Lead Length
    3.5mm
  • Lead Spacing
    10mm
  • Inductance
    10μH
  • Test Frequency
    10kHz
  • DC Resistance (DCR)
    20mOhm Max
  • Inductance Frequency - Test
    10kHz
  • Current - Saturation
    11.8A
  • Diameter
    15mm
  • Height
    20mm
  • Height Seated (Max)
    0.748 19.00mm