  • B82462A2682M000
B82462A2682M000
advertisement
Manufacturer No:
B82462A2682M000
HK JDW NO:
3410-B82462A2682M000
Step5Bar-code shipping tag
B82462A2682M000
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mount
  • Terminal Shape
    ONE SURFACE
  • Number of Pins
    RECTANGULAR PACKAGE
  • Packaging
    Cut Tape
  • Tolerance
    20%
  • JESD-609 Code
    e2
    EAR99
  • Resistance
    125mOhm
  • Terminal Finish
    Tin/Silver (Sn/Ag) - with Nickel (Ni) barrier
  • HTS Code
  • Shielding
    NO
  • Number of Functions
    1
  • Depth
    6mm
  • Military Standard
    Not
  • Operating Temperature (Max)
    150°C
  • Operating Temperature (Min)
    -55°C
  • Inductance
    6.8 μH
  • Test Frequency
    100kHz
  • Max DC Current
    1.55A
    GENERAL PURPOSE INDUCTOR
  • Current - Saturation
    1.55A
  • DC Resistance (DCR) - Parallel
    125mOhm
  • Inductance Tolerance
    20%
  • Inductance-Nom (L)
    6.8 µH
  • DC Current
    1.28A
  • RMS Current (Irms)
    1.28A
  • Length
    6.2mm