  • B82462G4103M000
B82462G4103M000
advertisement
Manufacturer No:
B82462G4103M000
Manufacturer:
EPCOS
HK JDW NO:
3410-B82462G4103M000
Package:
2424
Quantity:
In Stock : 12219
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Product Details
Step5Bar-code shipping tag
B82462G4103M000
  • Packaging
    Tape & Reel
  • Tolerance
    20%
  • JESD-609 Code
    e4
  • Pbfree Code
    yes
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Terminal Finish
    Silver (Ag)
  • HTS Code
  • Packing Method
    TR, Blister, 13 Inch
  • Shielding
    Shielded
  • Number of Functions
    1
  • Depth
    6.3mm
  • Construction
    Rectangular
  • Current Rating
    1.3A
  • Military Standard
    Not
  • Reference Standard
    AEC-Q200
  • Operating Temperature (Max)
    150°C
  • Operating Temperature (Min)
    -55°C
  • Inductance
    10 μH
  • Test Frequency
    100kHz
  • Inductor Application
    POWER INDUCTOR
  • Terminal Placement
    DUAL ENDED
  • Inductor Type
    GENERAL PURPOSE INDUCTOR
  • Current - Saturation
    1.3A
  • Case/Size Code
    2525
  • DC Resistance (DCR) - Parallel
    62mOhm
  • Inductance Tolerance
    20%
  • Inductance-Nom (L)
    10 μH
  • DC Current
    1.5A
  • RMS Current (Irms)
    1.5A
  • Length
    6.3mm