  • B82472G6333M000
B82472G6333M000
advertisement
Manufacturer No:
B82472G6333M000
HK JDW NO:
3410-B82472G6333M000
Quantity:
In Stock : 10800
Step5Bar-code shipping tag
B82472G6333M000
    Select All
  • Lifecycle Status
    PRODUCTION (Last Updated: 2 months ago)
    YES
  • Terminal Shape
    ONE SURFACE
  • Weight
    1.500002g
  • Tolerance
    20%
  • Terminal Finish
    Tin (Sn)
  • HTS Code
  • Number of Functions
    1
  • Depth
    7.5mm
  • Construction
    Rectangular
  • Current Rating
    1.15A
  • Military Standard
    Not
  • Operating Temperature (Max)
    125°C
  • Operating Temperature (Min)
    -55°C
  • Inductance
    33 μH
  • Test Frequency
    100kHz
  • Max DC Current
    1.05A
  • Terminal Placement
    DUAL ENDED
  • Inductor Type
    GENERAL PURPOSE INDUCTOR
  • Case/Size Code
    2929
  • DC Resistance (DCR) - Parallel
    150mOhm
  • Inductance-Nom (L)
    33 μH
  • DC Current
    1.15A
  • Height
    4.5mm
  • Length
    7.3mm
  • Width
    7.3mm