  • B82472P6683M000
B82472P6683M000
advertisement
Manufacturer No:
B82472P6683M000
HK JDW NO:
3410-B82472P6683M000
Quantity:
In Stock : 2882
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Product Details
Step5Bar-code shipping tag
B82472P6683M000
    Select All
  • Lifecycle Status
    PRODUCTION (Last Updated: 1 month ago)
    YES
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Weight
    1.500002g
    RECTANGULAR PACKAGE
  • Packaging
    Tape and Reel
  • Tolerance
    20%
  • Terminal Finish
    Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • HTS Code
  • Number of Functions
    1
  • Depth
    7.5mm
  • Military Standard
    Not
  • Reference Standard
    AEC-Q200
  • Operating Temperature (Max)
    150°C
  • Operating Temperature (Min)
    -55°C
  • Inductance
    68 μH
  • Test Frequency
    100kHz
  • Max DC Current
    680mA
  • Terminal Placement
    DUAL ENDED
  • Inductor Type
    GENERAL PURPOSE INDUCTOR
  • Case/Size Code
    2929
  • DC Resistance (DCR) - Parallel
    260mOhm
  • Inductance-Nom (L)
    68 μH
  • DC Current
    820mA
  • Length
    7.5mm